Kiralık emlak ilanları hakkında

Başlatan Binfor, Ara 29, 2023, 13:40

« önceki - sonraki »

Binfor

Kiracıların ev ile ilk teması emlak ilanı sayesinde olur. Belirli konulara dikkat edilerek hazırlanan bir ilan, potansiyel müşterileri hızlıca gayrimenkul sahibi ile görüşme aşamasına geçirebilir. Kiralık ev ve iş yeri ilanları hazırlarken dikkat edilebilecek bazı noktalar vardır. Bunlar, ilanın gerçeklikten uzak ifadelerle yazılmaması ve gayrimenkulün sahip olduğu tüm imkanların belirtilmesi gibi konulardır. Bunların yanı sıra kiralık gayrimenkulün türüne göre takip edilebilecek bazı adımlar bulunur.

Dikkat Çekici Bir Kiralık Ev İlanı Hazırlamanın Yolları Nelerdir?
Kiralık ev ilanı verirken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Etkili bir emlak ilanı oluşturarak kiracıların ilgisi çekilebilir. Kiracıların arayabilecekleri özelliklere ilan başlığında vurgu yapmak, kiralık ev ilanını cazip hale getiren noktalardandır. Örneğin "3+1 Kiralık Ev" yazmak yerine "Üniversiteye Yakın 3+1 Kiralık Ev" yazılabilir.
Kiracıların karar verme süreçlerini etkileyen bir diğer unsur ise ilan fotoğrafıdır. Evi en sade şekilde ve tüm alanı gerçek boyutlarıyla gösterecek fotoğrafların çekilmesinde fayda vardır. Emlak ilanı fotoğrafı çekmenin sırlarını öğrenmek için "Ev İlanı İçin Fotoğrafı Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eşyalı kiralık ev ilanı hazırlanacaksa ilan detayında tüm eşyaların bilgisine yer verilmelidir. Bu sayede ilan fotoğrafında yer alan ve evden ayrılacak kiracıya ait olan eşyaların evin demirbaşlarından olduğu şeklinde bir yanlış anlaşılma ortaya çıkmaz.
İkamet etmekte olan kiracının evi tahliye süresine göre ilan verme zamanı belirlenebilir. Aylar öncesinden ilan verildiği zaman potansiyel kiracılara evi kiralama mümkün olmazken tahliye edildikten sonra ilan verilince de ev bir süre boş kalabilir. Bu sebeple evin boşalmasından ortalama 6 hafta öncesinde kiralık emlak ilanı verilebilir.

Binfor

İş yeri arayan kişilerin beklentileri, ev kiralayanlardan farklı olabilir. Kiralık iş yeri ilanında bazı bilgilere yer verilerek kiracıların ilgisini çekecek bir emlak ilanı hazırlanabilir:

Kiralık ofis ilanı hazırlarken lokasyon ile ilgili detaylı bilgilere yer verilebilir. Örneğin kiralanacak işyeri, avukatların yoğunlukta olduğu bir binada ise bu bilgi verilebilir. Belirli meslek gruplarının bir arada bulunma istekleri göz önünde bulundurularak ilanın başlığında buna vurgu yapılabilir. Ayrıca işyeri sahibi hem çalışanlarının hem kendisinin banka, restoran gibi bazı imkanlara kolaylıkla ulaşmasını da bekleyebilir. Bu sebeple iş yeri çevresinde yer alan yerlerin bilgisine de yer verilmelidir.
İşyerinin tadilat gerektirip gerektirmediği bilgisine de yer verilebilir. Eğer bir önceki kiracı, gayrimenkulün iç tasarımını yeniledi ise bu bir artı olarak ilanda belirtilebilir.
İş yeri kirasına elektrik, su, doğalgaz gibi giderlerin dahil olup olmadığı yazılabilir. Ayrıca kiralanacak işyeri paylaşımlı bir ofis ise hangi hizmetlerin sunulduğuna dair detaylı bilgi de verilebilir.
İlan başlığı ve fotoğrafının dikkat çekici oluşu, kiracıların arayabilecekleri bilgilerin net olarak verilmesi ve gayrimenkulün türüne bağlı olarak imkanlara değinilmesi sayesinde kiracıların ilgisi çekilebilir.

Son İletiler
ÇÖP Kutusu Sorunu by aftor
Şub 16, 2024, 12:38

Umut kervanı by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 23:03

Park ve bahçeler by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 22:54

Universitede Kültür karmasasi by Kullanıcı 12
Şub 05, 2024, 22:54

Bina yönetimleri by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 22:51

Sebeke sorunu by Kullanıcı 12
Şub 05, 2024, 22:47

Güvensiz sokaklar by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 22:43

Bingöl Tarihi mekanlar by Kullanıcı 12
Şub 05, 2024, 22:42

kalium cine gold by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 22:37

Güvenlik sorunsalı by Beyaz toprak
Şub 05, 2024, 22:20